Friday, November 30, 2012

Once Upon A Time in Milan

Milan Fashion Week took place 2 months ago and finally here are my favorites.

Milan Moda Haftası biteli 2 aydan fazla olsa da favorilerimi paylaşmak istedim.


Alberta Ferretti is ethearal as ever. 

Alberta Ferretti'nin koleksiyonu her zamanki gibi çok romantik. 


I love Antonio Marras' prints and his wide tops. 

Antonio Marras'ın print'lerine ve geniş ceket kesimlerine bayıldım. Bottega Veneta's collection is made-up of granny dresses only. And I do not mean this in a derogatary way.  I would love to see them a bit closer as the craftsmanship must be impeccable. The natural stone colors and small prints may seem a bit dark for spring but they are completely wearable and timeless. The fringes of the bags really disturb me though. Not a good look for these lady-like dresses.

Bottega Veneta'nın koleksiyonu neredeyse tamamen annane elbiselerinden oluşuyor. Annane tamlamasını ise kesinlikle pozitif anlamda kastediyorum. Yakından daha detaylı incelemek isterdim çünkü işçiliğin muhteşem olduğuna eminim. Baharı çok andırmasa da doğal taş tonlardaki renkleri ve göze batmayan desenleriyle inanılmaz kullanışlı ve sezonsuz gözüküyorlar. Çantalardaki püskül detaylarını ise sevemedim. 


I just love Peter Dundas' work for Emilio Pucci. He has made so many iconic dresses in the past seasons and this collections bears many of the kind. I would wear each of these to death, especially the last LBD. The embellishments are also amazing. 

Son yıllarda oldukça çok ikonik elbiseye imza atan Peter Dundas'ın Emilio Pucci için yaptıklarına bayılıyorum. Sofistike ve seksi. Her biri zamansız ve defalarca giyilebilir. Özellikle en sondaki küçük siyah elbiseye bayıldım. İşlemeler ve kimono referansları da oldukça çekici. Loving Etro's Far ast references as well. These kimono-like piecesa re gorgeous. 

Etro'da da Uzakdoğu referansları var ve bu kimonovari parçalara bayıldım. Not at all surprisingly, accessories are amazing at Fendi. Geometric designs are mixed with subdued 70's colors, resulting in an ultimately modern feel. 

Fendi'de aksesuarlar ön planda. Geometrik detaylar, 1970'lerin renk paletiyle buluşmuş, ortaya hem retro hem de modern bir koleksiyon çıkmış. 


The Gucci woman is like a single orchid. Sleek and yet breathtaking. 

Gucci kadınları birer orkide görünümünde. Sade olduğu kadar göz alıcı. Iceberg has that 70's feel too. Lovely psyschodelic patterns and tall silhouettes. 

Iceberg de 70'lerden esinlenmiş. Saykodelik desenler ve uzun silüetleri seviyorum.


Just Cavalli collection makes me feel like I have just walked into Zara. There is no unifying theme. Each piece is reminescent of another designer's piece, Proenza Schouler's color scheme, Mary Katrantzou's prints, Etro's pants, Givenchy's t-shirts. I would wear them all but I cannot call this design, just "inspired". 

Just Cavalli koleksiyonu bana Zara'ya girmişim hissi verdi çünkü koleksiyonu bir arada tutan bir bütünlük yok. Her bir tasarım bana farklı bir tasarımcıyı anımsatıyor. Proenza Schouler'ın renkleri, Mary Katrantzou'nun desenleri, Etro'nun pantolonları. Buraya eklediklerimin hepsini giyerim ama tasarım anlamında boş geldi bana. Max Mara is criticized for a collection of self-repeating pieces. Who cares, I would this stuff everyday, you can send it all my way... 

Max Mara bütün koleksiyon birbirine benziyor diye eleştirilmiş, varsın eleştirilsin, buna benzer ne varsa giyerim ben, beğenmeyen bana yollasın. These are not clothing, these are investment tools. Solid color silhouettes, color tones, amazing leather quality and the shoes... I love them all... 

Bunlar kıyafet değil yatırım sayılır. Tek renk silüetler, tonlar, derilerin muhteşemliği ve ayakkabılar.. hepsine bayıldım. Sportmax has followed in her bigger sister's (Max Mara) footsteps. Once again, there is nothing wrong with that. 

Yine bir "deli kızın çeyizi tek örnek olurmuş" vakası daha. Büyük ablası Max Mara'ya özenmiş. Dediğim gibi, yollayın bana her gün üst üste giyeyim. Versus' collection is so much fun in Lego colors, so fit for spring. Did you ever think you had enough Legos? 

Versus'un koleksiyonu Lego renklerinde kesinlikle çok eğlenceli. Hangimiz yeterince Legomuz olduğunu düşünürdük ki? All images from style.com
Tüm fotoğraflar style.com'dan 

No comments:

Post a Comment