Monday, July 16, 2012

Give Me Wings


Cuma akşamı Erykah Badu'nun konser boyunca inatla bileğinden çıkarmadığı kanat formundaki bileklikleri google'layınca Erykah'nın aslında aksesuarlarda kanatlara takıntılı olduğunu gördüm. Sonunda bilekliklerin tasarımcısına ulaştım; Lorraine Natasha West. Süper kahramanlara yaraşır kişiye özel tasarımlarının yanısıra günlük kullanıma uygun takıları da var. Özellikle küpelerini çok sevdim.

I just had to google the wing cuffs Erykah Badu wore at the Istanbul concert last Friday and luckily I stumbled upon the designer of these super-human cuffs; Lorraine Natasha West. Apart from amazing custom-design items, she designs some gorgeous day-to-day jewellery that I loved, especially earrings.Erykah'nın kanatlara karşı bir zaafı var sanırım. Lorraine'in blogunda iki tane daha kanat formlu bileklik var. Bunları gerçekten çok sevdim. Özellikle pirinçten yapılan ve bir zırhı anımsatanlar muhteşem. Siyah tek omuzlu düz uzun bir (tercihen Tom Ford) elbiseyle muhteşem olmazlar mıydı?

It seems that Erykah has a thing for wings, especially when it comes to accessories. Lorraine created two wing shaped cuffs of gigantic size for Badu. I loved these even more. The one made of brass reminds me of Grecian gods' armor. Wouldn't they be amazing with a one-shoulder long black dress, like a little Tom Ford number?
Başka bir konser esnasında kullandığı şu küpelere bakar mısınız? Bazı yerlerde kendi tasarımı olduğu ve 2010 yılında üretime geçeceği yazıyor ama bulamadım. Bir tutam Alexander McQueen ve bir nebze Givenchy tadı aldım ben. Kulak memenizin yırtılması uğruna takar mıydınız?


Also check out these EarWings that she wore during another concert. She rocks them hard. I couldn't find out who makes them but some online sources say that they are her own design and she would have them produced for sale in 2010. They have a feel of Alexander McQueen and Givenchy. Would you dare wear them and risk your earlobes to be torn?Tüm bu tasarımlar bana şunları hatırlattı:

Speaking of wings, these images reminded me of the following:Jeremy Scott for Adidas
Asterix - çocukken favorilerimden - a favorite childhood character

Resimler: lovetashawestblog.blogspot.com, glorious noise, jeremyscottadidas.com, google
Pictures from: lovetashawestblog.blogspot.com, glorious noise, jeremyscottadidas.com, google

2 comments:

 1. Helin'cim,
  Çok güzel bir blog olmuş.Sayende moda,sanat kültürümü de artırmış oluyorum.
  Her zaman beğendiğim zevkli ve zarif seçimlerini bizimle paylaştığın için teşekkürler.
  Ellerine sağlık..
  Sevgiler...

  ReplyDelete
 2. Canım beğendiğine çok sevindim. :)

  ReplyDelete